2 Kasım 2023

Kategori

Paylaş

1,2 dakikada okuyabilirsin.

Categories: Teknik

Paylaş

Motive tüm OptiTrack kameralarıyla uyumlu hale geldi.

Kamera Uyumluluğu

Motive tüm OptiTrack hareket yakalama kameralarıyla uyumlu çalışabiliyor. Buna yüksek hassasiyete sahip PrimeX serisi, şık tasarıma sahip SlimX serisi, ekonomik ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan Flex serisi ve masaüstü izleme özellikli V120 Trio ve Duo da dahil.

Eğitilmiş Marker Setleri

Makine öğrenimindeki gelişmelerden yararlanan Motive 3.1, kullanıcıların; hayvanları, atlama iplerini, yüzleri, bir paspası ve çok daha fazla nesneyi hızlı bir şekilde takip etmek için gerçek zamanlı olarak izlemelerini ve etiketlemelerini sağlar.

Kesintisiz Kalibrasyon

Motive 3.1’in kesintisiz kalibrasyonu, en zorlu izleme ortamlarında bile kalibrasyonu otomatik olarak düzeltebilir. Yazılım, kalibrasyon sorunlarını çeşitli renkler ve uyarılarla bildirerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

Geliştirilmiş Sensör Füzyon Teknolojisi

Güncellenmiş sensör füzyon işlemi, marker ve atalet ölçüm birimi (IMU) takibini birleştirerek en doğru verileri sağlamak için her iki yöntemin de pozitif yanlarını kullanır. Yalnızca tek bir işaretleyici verisiyle, 6 eksen takibini yaparak zorlu hareket yakalama işlerine karşı da güçlüdür. CinePuck sistemlerinin performansları bu teknoloji ile iyileştirilmiştir.

Önceden Tanımlanmış Ayarlar

Çeşitli yapılandırma ayarlarıyla kullanıcılar yapılandırma süresini kısaltabilir ve kurulumu kolaylaştırabilir. Daha gelişmiş yapılandırmalar için özelleştirmeler yapabilirsiniz.